SK Zlín 1931 - TJ Halenkovice 4:2

10.09.2018 | Roman Janeček

Nepovedený začátek a konec utkání rozhodl o porážce našeho mužstva v Pasekách.

Utkání na umělé trávě v Pasekách se hrálo za ideálního počasí a před plnou tribunou, na kterou si své místo našlo i mnoho příznivců z Halenkovic.

Pro ty přišla studená sprcha už ve 2. min. zápasu, kdy střela domácího hráče z hranice velkého vápna skončila v síti hostí 1:0. V prvních minutách měli ze zápasu jednoznačně více domácí. Náš tým odpověděl až průnikem Dominika Poláška, který byl odvrácen na roh. Z toho naši opět zahrozili, ale zakončení vyboxoval domácí brankař - to vše se odehrálo ve 13. min. V 15. min. se k sólové akci rozhodl jeden z domácích hráčů, který si přes střed hřiště navedl míč až do střelecké pozice - jeho střelu brankář Halenkovic pouze vyrazil před sebe, k balonu se dostal další z domácích hráčů a poslal jej do halenkovické brány 2:0. V 18. min. se z ničeho nic před domácí brankou s míčem objevil Tomáš Režný, jeho pokus brankář vyrazil na roh. Ve 20. min. využil chybu obrany domácích Jakub Polášek, který následně, nikým nerušen, dovedl míč do prázdné branky 2:1. Ve 24. min. lehkou tečí hlavou ohrozil branku domácích Jiří Sudolský - opět zaúřadoval brankář. Konec poločasu byl ve znamení aktivity halenkovického mužstva, která ve 43. min. přinesla zaslouženou odměnu. Přesná přihrávka Jaromíra Blažka našla Davida Marholta v ideální pozici. David bodlem nedal brankaři šanci a srovnal na 2:2. Ve 44. min. se udála strašná věc - v bufetu na hřišti došlo pivo.
Během přestávky naši kluci ani nešli do šatny - konec poločasu je nabil pozitivní energií a nadějí na dobrý výsledek.

První vážnější akce druhého poločasu přišla v 53. min. střela domácích po rohovém kopu skončila na břevnu Halenkovic. V 59. min. zasáhla dalekonosná střela Dana Kociána paseckou tyč. Hned v 60. min. se přes půlku hřiště vydal Dominik Polášek, zakonční mu ale překazil golman. V této fázi zápasu se na hřišti odehrával tuhý boj. Halenkovice byly po většinu času před brankou domácích, ze závarů si ale nedokázali vytvořit vyložené šance. Domácí se oproti tomu občas vydávali do nebezpečných brejků, které se hostující obraně dařilo likvidovat. Na naší straně rostla nervozita, způsobená některými výroky rozhodčího - z toho rezultovala i jedna žlutá karta za diskuze. Vše se zhroutilo v 83. min. V té době už bylo ze hry, z důvodu zdravotních problémů, staženo několik hráčů základní sestavy a muselo dojít k přeskupení. Postupný útok domácích se dostal k hráči na pravé straně, který odtud vystřelil a míč skončil v naší síti 3:2. Konec zápasu jednoznačně ovládli domácí. V 87. min. ještě nevyužili přímý volný kop. V 89. min. brejk přes půlku hřiště zakončili prostřelením našeho brankáře a uzavřeli tak gólový zápis tohoto utkání na stavu 4:2. Domácí fans si tak mohli zazpívat vítězný chorál a poděkovat svým borcům za první tříbodový zisk této sezóny.