Březůvky Halenkovicím uštědřily první domácí porážku (0:2)

18.09.2018 | Roman Janeček

V neděli 16. 9. 2018 se Halenkovice utkaly s FC Březůvky. Slušná divácká návštěva viděla v prvním poločase trápení našeho mužstva a ve druhém zlepšený výkon, který ale nestačil na žádné body.

Hosté z Březůvek zahájili zápas aktivně - již ve 3. min. z dálky vystřelili a následně hlavičkovali nad halenkovickou bránu. Halenkovičtí odpověděli v 5. min. kdy po rohu zakončoval hlavou Dan Kocián - pokus chytil brankař. V 7. min. hosté "vyrobili" krásný fotbalový moment - křižná střela z rohu velkého vápna skončila halenkovické síti u vzdálenější tyče - bohužel 0:1. Hru bez větších problémů kontrolovali hosté. Našim hráčům nevycházelo nic, hra neměla ani hlavu ani patu, chyběla bojovnost. V 18. min. znovu vystřelili hráči hostí - nad. Až ve 29. se ke střele dostali naši, konkrétně Tomáš Režný, brankář byl na místě. Ve 41. min. to z velkého vápna zkusil Jiří Sudolský - mimo. Před odchodem do šaten zahrávali hosté ještě přímý kop, míč do brány cestu naštěstí nenašel.

Po poločase začali aktivněji domácí - už ve 45. min. Jaromír Blažek z těžké pozice přestřelil branku. V 50. min. předvedli hosté další zajímavý fotbalový kousek, když jejich útočník z naší brankové čáry přehlavičkoval břevno - naštěstí. V 55. min. pěkně odcentroval Jirka Sudolský, míč se dostal k Tomášovi Režnému, jeho střela z místa penaltového puntíku ale byla sražena mimo. Domácí si vytvořili tlak. V 59. min. o sobě dal poprvé vědět střídající Jara Kašpar, který po přihrávce, taktéž střídajícího, Davida Marholta vystřelil vedle branky. 64. min. a další pokus Jary Kašpara a opět těsně vedle. V 75. min. se Dominik Polášek ocitl před brankařem, který zachytal, znovu bohužel, skvěle. V 78. min. předvedl Radek Vlachynský krásné sólo, kterému na konci chybělo razantní zakončení. V té samé minutě brankář Březůvek vyrazil střelu Dana Kociána. Nejblíže vyrovnání byli naši kluci asi v 83. min., kdy po přesném centru Jary Kašpara hlavičkoval Jirka Sudolský - tradičně bravurně zasáhl brankář hostí. Nedáš - dostaneš - profláknuté úsloví platilo i tentokrát. V 86. min. hosté zahrávali přímý volný kop po kontroverzním rozhodnutí sudího. Zmatek v naší obraně způsobil zisk míče pro hosty a střelu, která byla nešťastně odražena od vlastního hráče do halenkovické sítě. Do konce se domácím fotbalistům už nepodařila ani korekce výsledku. Zápas tak skončil 0:2.