Divoká desetiminutovka rozhodla o výsledku zápasu s Lukovem (2:3)

02.10.2018 | Roman Janeček

V neděli 30. září přivítaly Halenkovice na svém hřišti mužstvo SK Lukov s nadějí na změnu nepříznivého výsledkového trendu.

Náš tým do zápasu nastoupil s početnou střídačkou a odhodláním zúročit zlepšený herní výkon z posledního zápasu nějakým tím bodem. Největší změnou v sestavě byl David Marholt na brankářské pozici, který jednorázově nahradil omluveného Martina Vykoukala. Další halenkovický brankář, Tomáš Janošek, ze zdravotních důvodů stále nemůže nastupovat.

Ve 4. min. domácí, prostřednictvím Dominika Poláška, poprvé vypálili na bránu hostí - mimo. O minutu později vybojoval míč Tomáš Režný a poslal jej na Jirku Sudolského - i ten nezamířil mezi tyče. Další nebezpečná akce v podání domácích přišla opět za minutu - závar před bránou hostí ukončil až ofsajd. V 10. min. si k exekuci přímého kopu postavil míč Jaroslav Kašpar, trefil ale pouze zeď. Až v 17. min. zahrozili hosté, jejich střela letěla vysoko nad naší bránou. V 18. min. Filip Liška vyslal padáček do pokutového území hostí, míč hlavou tečoval Jirka Sudolský, ale branku netrefil. Hosté o sobě dali opět vědět až ve 25. min. - jejich nebezpečná akce skončila rohem. Ve 33. min. dostal do brejku balon Dominik Polášek, jeho únik ale zlikvidoval brankař. Ve 38. min. hlavičkoval po rohu mimo bránu hostí Filip Liška. Ve 42 min., při přímém volném kopu, Jara Kašpar odeslal míč na Jirku Sudolského, kterému opět překazil radost brankař. Ve 44. min. byla k vidění série rohových kopů, ze kterých se bohužel domácím nepodařilo ani jednou zaskórovat. První poločas přinesl souvislý tlak domácích, který byl narušen pouze ojedinělými akcemi hostí. Tento tlak však naši kluci nedokázali zúročit v gólový zápis.

Jak skončil první, tak začal druhý poločas.  Ve 48. min. Vypustil dalekonosnou střelu Dan Kocián - mimo. V 52. min. měli největší šanci dosavadního průběhu hosté, do cesty se jim však postavil David Marholt. V 63. min. začala šílená desetiminutovka. V tomto čase se střelou z dálky prosadili hosté 0:1. Hlasatel ještě nezahlásil střelce prvního gólu a na tabuli se měnilo znovu skóre a opět v neprospěch domácích 0:2. Halenkovičtí se nenechali zlomit. V 67. min. se po přesném centru prosadil Jirka Sudolský a snížil na 1:2. V zápětí, v 68. min., se individuálně prosadil Jaroslav Kašpar, který srovnal skóre na 2:2. Divoká desetiminutovka byla v plném běhu, pěkné akce i zmatky se střídaly na obou stranách. Bohužel jen soupeř dokázal potrestat chybu domácích. Po křídelním úniku se v 71. min. Lukovu podařilo skórovat - 2:3. Na tento gól už se našim fotbalistům nepovedlo odpovědět. K vidění přesto byly zajímavé akce jako například dalekonosná pumelice Lukáše Gerži nad bránu nebo hlavička Jirky Sudolského po přímém volném kopu, kterou znovu zlikvidoval brankař hostí. Našemu týmu se počtvrté v řadě nepodařilo bodovat, přestože tentokrát k tomu bylo velmi blízko.