Bez gólu se vyhrát nedá - Žlutava - Halenkovice 2:0

09.10.2018 | Roman Janeček

Posledním naším derby zápasem podzimní části sezóny 2018/2019 bylo utkání Žlutava - Halenkovice, které přineslo bojovný fotbal a potvrdilo, že halenkovický tým není schopen proměňovat šance.

Halenkovice nastoupily s přeskupenou obranou, která jednak odpovídala nucené absenci Radka Vlachynského a Filipa Lišky a také potřebě, pokud možno, neinkasovat. Utkání, které se těšilo obrovskému zájmu diváků z obou sousedících vesnic, začalo pěkně zostra. Už ve druhé minutě se David Marholt dopustil faulu oceněného žlutou kartou. Jeho oběť byla skoro na umření - stížnosti a nářek byl slyšet až na Bělov ;-). Jaký údiv ovládl hosty, když se postižený žlutavský hráč do několika minut objevil opět na hřišti zdráv jako rybička. Ale vraťme se k fotbalu. V 5. min. zahrávali naši přímý kop, Jara Kašpar poslal míč těsně mimo. V 7. min. sklepl Jirka Sudolský balon na Dominika Poláška, který šel sám, jeho zakončení bylo odvráceno na roh. Z toho Dan Kocián hlavičkoval těsně nad. Ve 21. min. další přímý kop a Jara Kašpar pálí vysoko nad. Ve 33. min. se před naší bránou odehrál závar, ze kterého kluci rozjeli protiútok. Akci Dana Kociána bohužel ukončil domácí gólman. Ve 35. min. zahájil postupnou akci Tomáš Bořuta, míč se dostal k Jirkovi Sudolskému, který po zemi těsně minul branku. Halenkovičtí měli opět více ze hry a domácí v podstatě k ničemu nepustili. Ve 36. min. bomba domácích zpoza velkého vápna a krásný gól 1:0. Prostě klasický průběh. Co se dá dělat, jedeme dál. 36. min. a Danova slabá střela mimo. 44. min. Po faulu na Dana Kociána přímý kop a Jara Kašpar znovu nad.

Ve 47. min. opět přímý kop hostí, který kopal Tomáš Bořuta. Ten pěkně našel Jirku Sudolského, který hlavou netrefil bránu. 48. min. další přímý kop a další šance pro Jaru Kašpara - těsně vedle. Ve stejné minutě odpověděli domácí střelou z dálky nad bránu. 52. min. přímý kop hostí - Jara Kašpar pěkně našel Jirku Sudolského - hlava a zase mimo. V 55. min. to technickou střelou zkusil výborně hrající Lukáš Gerža, bohužel se stejným efektem - mimo. V 60. min. skončila vyložená šance žlutavských střelou nad bránu. 61. min. halenkovický přímý kop z pravé strany a hádejte - no ano, nic. Čas kvapil a hosté museli otevřít hru - to nabídlo možnosti domácím. V 65. min. přesnou hlavičku domácích u tyčky bravurně zlikvidoval Martin Vykoukal. V 68. min. domácí opět v šanci, naštěstí vedle. Odpověď hostí ze stejné minuty přinesla individuální akci Dana Kociána, který sám před brankařem trefil pouze jeho tělo. V 74. min. padáček Jirky Sudolského za brankaře, bohužel mimo bránu. V té samé minutě zahrávali domácí přímý volný kop. Pěkný centr do velkého vápna zužitkovali tvrdou a přesnou hlavičkou do naší sítě - 2:0 - hezká fotbalová akce. Bylo po zápase. Po desítkách neproměněných šancí a často nezužitkované herní převaze v posledních pěti zápasech, halenkovická fotbalová bárka dosedla na úplné dno soutěžní tabulky.