S nepovedeným podzimem jsme se rozloučili prohrou po penaltách

06.11.2018 | Roman Janeček

Po prvních dvou zápasech slibně rozjetá podzimní část sezóny 2018/2019 začala nabírat nepříjemné obrysy. Po několikazápasovém bodovém půstu si naši kluci nějaké body vybojovali. Zápas proti Lípě mohl aspoň částečně napravit rozpačitý dojem z podzimu, to se však nepodařilo.

Utkání s nejbližším sousedem tabulky se hrálo za slunečného počasí a ujít si jej nenechalo 175 diváků. Ti halenkovičtí z hřiště odcházeli zklamaní.

První střelu zápasu předvedli domácí už v 1. min. kdy se po křídelním úniku Dana Kociána pokusil zaskórovat Lukáš Jablonický. Ve 3. min. to zkusili pro změnu hosté - mimo. Odpověď v podobě krásné přihrávky Jirky Sudolského na Dominika Poláška přišla ve 4. min. Dominik pouze prověřil brankaře. Hra domácích začala váznout, naopak hosté si postupně vypracovali územní převahu. V 11. min. po autovém vhazování dopravili hráči Lípy míč až do našeho pokutového území, ve kterém se ze zmatku zrodil první gól utkání - vlastňák patičkou se nevidí často...0:1. Naši pokračovali v nevýrazném výkonu, z čehož profitovali hosté. V 17. min. neuvěřitelně z malého vápna přestřelili naši bránu. Ve 29. min. přišel přímý kop hostí. Střela odražená od zdi se dostala k útočícímu hráči, který vystřelil znovu a tentokrát nad. Ve 41. min. se z nenadání před Martinem Vykoukalem objevili dva útočníci s míčem - Viky zázračně zachránil.

Druhý poločas pokračoval v zahájeném trendu - už ve 45. min. hosté nebezpečně vystřelili - naštěstí mimo. O tři minuty později vyslal na branku hostí střelu Tomáš Režný - nad. V 54. min. opět zachraňuje situaci Martin Vykoukal, který tváří v tvář útočníkovi likviduje vyloženou šanci. Do zadních řad se posunul Kuba Polášek a hra se postupně začala obracet v náš prospěch. Byl to právě Kuba, který si v 77. min. vtipně narazil o hlavního rozhodčího, odražený míč poslal na Davida Marholta, který vymyslel nádhernou přihrávku na Jirku Sudolského. Ten si míč navedl a s přehledem prostřelil golmana Lípy. Naši se pomalu zvedali. V 84. min. vyslal nebezpečnou střelu Lukáš Gerža. V 85. min. se snaha domácích mohla, stejně jako při zápasu s Vizovicemi, obrátit proti nim. Hosté vhazovali a z následné hlavičky trefili břevno. Domácí se snažili ubránit alespoň remízu i přes to dostali hosté ještě v 86. a 89. min. příležitost kopat přímý kop - naštěstí bez úspěchu.

O výsledku zápasu tak rozhodly penalty. V nich byli hosté stoprocentní, domácím chytil jednu brankař a druhá skončila na břevnu. Poslední výsledek podzimu proto zní: Halenkovice - Lípa 1:2P.

Na jaře nás čeká těžká záchranářská práce. Tento podzim se, až na několik světlých okamžiků, opravdu nepodařil.