Neuvěřitelný zápas se šťastným koncem Doubravy - Halenkovice 5:6

15.04.2019 | Roman Janeček

Když se hráči Halenkovic v neděli 14. dubna 2019 vydali na cestu do Zlámance, netušili, jak šílený zápas je čeká.

Z důvodu nemocí, pracovních povinností a omluvenek z rodinných důvodů se proti Doubravám postavilo naše mužstvo pouze se dvěma střídajícími hráči do pole a jedním brankařem.
Do utkání, ve kterém se hrálo zejména o body důležité k udržení ve III. A třídě, naši kluci vstoupili zodpovědně. První šanci si vypracovali právě halenkovičtí, když po faulu na Milana Stuchlíka David Marholt krásně vypálil do šibenice, radost mu ale překazil domácí golman. Ve 12. min. střílel Milan Stuchlík nad. Domácí o sobě dali vědět až ve 14. min., po centru hlavičkovali vedle. V 17. min. se před naším brankařem Martinem Vykoukalem zjevil hráč Doubrav, ale byl z toho jen aut.
V 18. min. začala černá trojminutovka našeho mužstva. Domácí nejprve po přímém kopu hlavou otevřeli skóre (1:0). V 19. min. byl podle názoru sudího faulován domácí hráč v pokutovém území, následnou penaltu domácí proměnili (2:0). Ve 20. min. nás zachánil zákrok Martina Vykoukala od dalšího gólu. Buhužel jej to stálo zranění zad a střídání. Do brány nastoupil Tomáš Janošek.
Naši jakoby se znovu probudili a začali opět hrát. Už 23. min. přinesla nádhernou kombinaci Davida Marholta s Jirkou Sudolským, který dopravil míč do sítě (2:1). Naši si opět vytvořili převahu a tu zúročili ve 29. min., kdy se ke kombinaci dostali pro změnu Milan Stuchlík s Danem Kociánem, který krásně srovnal na 2:2. Ve 31. min. se po chybě domácí obrany a brankaře poprvé prosadil Milan Stuchlík (2:3). S tímto stavem se šlo do šaten.

Druhý poločas začal v našem podání tradičně - nedůraz před naší bránou a trma vrma :-), kterou ukončil až Tomáš Janošek. Akce pro nás naštěstí zafungovala jako budíček. V 55. min. domácím nevyšel ofsajdsystém, čehož bravurně využil Milan Stuchlík a zvýšil na 2:4. V 62. min. přesně centroval Lukáš Jablonický, jeho míč do brány s přehledem sklepl Jirka Sudolský a upravil na 2:5. Když Filip Liška v 66. min. hlavičkoval nad, vypadalo pro náš tým všechno ideálně. Byl to však obrovský omyl. Domácí přitvrdili a naši jim odpověděli stejnou mincí, což se jim nevyplatilo. V 74. min. rozhodčí foukl druhou penaltu, Tomáš Janošek neměl šanci a skóre se změnilo na 3:5.
Domácí euforii v 78. min. rychle uklidnil Milan Stuchlík, který se postavil k provedení přímého volného kopu 3 až 4 metry za hranicí pokutového území. Vyslal střelu ke vzdálenější tyči a šel slavit hattrick 3:6. Už o dvě minuty později se po souboji našeho obránce s hráčem domácích ozval znovu hvizd rozhodčího, který předznamenal neuvěřitelnou třetí penaltu, opět proměněnou (4:6). Ani to naše kluky nezlomilo a vše mohl zklidnit Dan Kocián, který ale ve vyložené šanci trefil golmana. V 87. min. to v následující tutové šanci nad bránu poslal pro změnu Jirka Sudolský. Další naše příležitost přišla v 90. min. opět bohužel bez efektu. Domácí se nevzdali a snažili se v nastaveném čase s výsledkem ještě něco udělat. A povedlo se jim to. Nenápadná střela z dálky byla ztečována k tyčce naší branky, Tomáš Janošek nemohl na míč dosáhnout, psala se 92. minuta (5:6). Hra ještě nějakou dobu pokračovala, ale gólová akce domácích byla poslední důležitou událostí zápasu, na který hned tak nezapomeneme a nezapomenou zřejmě ani pánové z Doubrav.