V příštím kole přivítáme Napajedla

29.09.2017 | Jakub Kadlčák

Další mužstvo, které se pokusí překazit 100% bilanci Halenkovic na domácím hřišti, budou Napajedla.

V neděli na halenkovický trávník přicestuje béčko Napajedel. Zápasy minulé sezóny vždy vyhrály týmy, které hrály na domácím hřišti. Na podzim zvítězila napajedelská Fatra 4:2. Stejným výsledkem vyhrálo naše mužstvo na jaře, na svém domácím trávníku. V tomto duelu těžko hledat favorita. Derby jsou napjatá až do posledních minut zápasu. Sami jste se o tom mohli přesvědčit, jak na Žlutavě, tak ve čtvrtek, ve Spytihněvi.

Celek Napajedel se nachází na 7. místě tabulky se ziskem 12 bodů. Dá se říct, že Fatra je lepší na domácím hřišti, než na hřištích soupeřů. Venku získala jediný bod a to za remízu ve Spytihněvi, kde nakonec na penalty prohrála. Halenkovice doma drží zatím 100% bilanci. Poslední dvě utkání doma neinkasovaly. Celkové skóre na svém hřišti je 17:4 ze 4 zápasů. Znovu říkáme. Je to derby a v něm těžko hledat favorita.

Domácím trenérům budou scházet někteří hráči. Po čtvrtečním utkání se omluvil obránce Pavel Marholt, kvůli bolesti žeber a taky Jaroslav Hanáček, který má zdravotní problémy s kotníkem. Do utkání stále nezasáhne ani Jiří Sudolský, kterého stále trápí zlomenina nosu. Do sestavy se vrací stoper Jaroslav Kašpar.

,,Čeká nás těžké utkání. Hráči se znají a navíc je to derby, ve kterém těžko favorizovat jeden nebo druhý tým. Postavení v tabulce říká, že jsme o 6 bodů před soupeřem, ale na to se tady nehraje. Soutěž je velmi vyrovnaná a kdokoliv může vyhrát. Musíme se soustředit na náš týmový výkon a hrát až do posledního hvizdu rozhodčího. Nezvládli jsme závěry posledních dvou venkovních zápasů a přišli jsme zbytečně o důležité body. Bylo by dobré znovu naplno bodovat". Řekl Kadlčák.