V Halenkovicích nedokázaly vyhrát ani Pohořelice

15.10.2017 | Jakub Kadlčák

Nejprve problémy s internetovým připojením, poté několik vyložených šancí Pohořelic a nakonec výhra Halenkovic.

V nedělním 11. kole III. A třídy naše mužstvo přivítalo doma tým nedalekých Pohořelic.

Utkání řídil pan rozhodčí Roman Lebloch z Luhačovic. Ještě se, ale ani neobjevil v areálu a už nastaly komplikace s připojením k internetu. Hostující trenéři potřebovali dokončit zápis a naši trenéři změnit čísla dresů u některých hráčů. Jelikož jsme nemohli nastoupit v červených dresech, museli někteří hráči obléct dres se svým bývalým číslem. Nakonec problém s připojením k internetu vyřešil pan Jiří Pavelka, který nám zapůjčil notebook, připojený k internetu. Všechny administrativní úkony bylo možné dokončit ještě před zahájením utkání. Jirkovi samozřejmě děkujeme.

V ranních hodinách se našim trenérům omluvil obránce Pavel Marholt. Důvodem omluvenky byla horečka. Na jeho místě proto nastoupil zkušený Martin Kníchal. Ten ale, bohužel, nedohrál ani první poločas.

Začátek utkání byl ze strany našich fotbalistů nervózní. Produkovali spoustu nepřesných přihrávek a nedorozumění při standartních situacích. Už v 5. minutě ve středu hřiště zazmatkoval Dan Kocián, který se otočil čelem k obráncům a špatnou přihrávkou poslal do běhu útočícího hráče Pohořelic. Ten, ale selhal a nabídnutou šanci nevyužil. 11. minuta a padla první branka zápasu. Ze 30 metrů napřáhl, kdo jiný než stoper Jara Kašpar. Míč před gólmanem Holomkem změnil směr a spadl do sítě. Ve 26. minutě Martin Kníchal poslal krásný centr na hlavu Dana Kociána, který míč hlavou uklidil ke vzdálenější tyčce. O dvě minuty později byl znovu závar před naší brankou. Centrovaný míč od pohořelických hráčů a zmatek v obraně, po kterém znovu Dan Kocián uklidil míč do brány. Tentokrát, ale do vlastní. 41. minuta utkání a výše zmiňovaný Martin Kníchal sám odešel za postranní čáru. Píchlo jej v zadním stehenním svalu a nemohl dál pokračovat. Na jeho post se tak posunul Karel Rapant, který odehrál skvělé utkání. Martina Kníchala nahradil mladík Jaromír Blažek.
Poločasový stav byl 2:1 pro domácí Halenkovice.

Do druhého poločasu trenéři obou mužstev neudělali žádnou změnu. Druhý poločas probíhal podobně jako ten první, i když hosté si vytvořili více gólovek, které nakonec neproměnili. V 83. minutě měla halenkovická obrana další problémy. Po rohovém kopu Pohořelic a odraženém centru se míč znovu dostal k útočníkovi, který byl úplně sám na úrovni penalty. Než se domácí hráči stihli otočit, napřáhl útočník ke střele a trefil vzdálenější tyč. Hráči Halenkovic stáli jako opaření. Na posledních 10 minut nastoupil i útočník Dominik Polášek, který nastoupil i s mírnými bolestmi zraněné paty. Ale i 10 minut mu stačilo k tomu, aby skóre navýšil na konečných 3:1.

DĚKUJEME fanouškům, že náš tým přišli podpořit v tak v hojném počtu.
DĚKUJEME i Romanovi Janečkovi za fotografie.

Foky naleznete v sekci Archiv/Fotogalerie/Halenkovice-Pohořelice 15. 10. 2017