Ohlédnutí za fotbalovou sezónou 2021/2022

01.08.2022 | Roman Janeček

Fotbalové týmy TJ Halenkovice mají za sebou celkem povedenou sezónu. V následujícím článku je uveden souhrn uplynulého fotbalového roku u "A" týmu TJ Halenkovice, dále trocha statistiky a také stručné zhodnocení snažení mužstva starších žáků.

"A" tým TJ Halenkovice

Po nedokončené sezóně 2020/2021, začala soutěž už začátkem srpna 2021. V podzimní části byla stále nařízena proticovidová opatření (hodně alibistická). Halenkovický tým se v úvodních zápasech potýkal s omluvenkami a to se také podepsalo na výsledcích prvních tří utkání. V těch si naši hráči připsali pouze jeden bod. Dvanácté místo po třech odehraných kolech byl skutečně děsivý start. Vše se v dobré otočilo v nejdůležitějším zápase sezóny – domácím derby se Žlutavou. Zápas, který si nenechalo ujít více než 300 diváků (co by za to dala mužstva v mnohem vyšších soutěžích), halenkovičtí zvládli (4:1) a rozjeli stíhací jízdu fotbalovým podzimem. Do konce podzimní části už náš tým neprohrál a vytáhl se až na druhou pozici, na které také přezimoval. Kaňkou podzimu byl poslední zápas, který byl zrušen z důvodu nedostavení se týmu Fryšták B.

Zimní přestávku mužstvo ukončilo dvěma přípravnými zápasy, ve kterých zaznamenalo jednu porážku a jedno vítězství.

Soutěžní jaro pokračovalo na vítězné vlně, ale postupem času se začala projevovat absence některých hráčů, kterým pracovní povinnosti neumožňovaly nastupovat do zápasů. Asi nejcitelnější ztrátou byl Dan Kocián, který byl nejlepším střelcem mužstva. Jarní utkání už nepřinášela kanonády, na které byli fanoušci zvyklí z podzimu. Přesto se ale dařilo držet krok s lídrem tabulky, týmem SK Zlín 1931, který jasně deklaroval svou touhu postoupit do vyšší soutěže. Halenkovice okupovaly prakticky po celé jaro druhou příčku, ze které si na jeden týden poskočily do vedení tabulky. O prvním místě se tak rozhodlo až ve vzájemném utkání s Pasekami (SK Zlín) na jejich hřišti, které Halenkovice prohrály (2:0). Halenkovičtí se následně soustředili na udržení druhého místa, které si pojistili jedno kolo před koncem soutěže.
Velkým pozitivem jarní části byl návrat několika hráčů, kteří týmu pomohli v době, kdy byl personálně opět velmi rozkolísán. Byli jimi Jara Kašpar, Tomáš Bořuta, Martin Vykoukal a Matěj Hastík. Ve dvou zápasech se v našem dresu představili i mladí fotbalisti Vojta Gabrhelík a Ivan Žiga. V úplně posledním utkání sezóny proti Fryštáku B do hry naskočili i superzkušení hráči Ondřej Gabrhelík, Petr Karbowiak a Jara Musil. Také jaro mělo svou kaňku v podobě neuskutečněného utkání. Na vině byl tým Pohořelic, který nepřicestoval na pouťový zápas. Bylo to o to horší, že omluvenka přišla pouhou hodinu a půl před plánovaným začátkem utkání.

Děkujeme všem hráčům, kteří se zapojili do bojů fotbalové sezóny 2021/2022, celkem jich bylo 26.

Zvláštní poděkování musí směřovat k příznivcům našeho týmu, kteří v opravdu velkém počtu navštěvovali nejen domácí utkání, ale jezdili s námi i na hřiště soupeřů. Jejich podpora byla více než zřetelná - mnohdy vytvořili domácí prostředí i na venkovních hřištích (Vizovice, Zlín) jak vizuálně – v klubových barvách, tak povzbuzováním a to i v době, kdy se nedařilo.

Stručné statistiky sezóny 2021/22

Trenérem mužstva byl Michal Huťka.

Nejvíce odehraných minut:
1. Tomáš Janošek (2040)
2. Radek Vlachynský (1980)
3. Lukáš Jablonický (1950)
4. David Marholt (1940)
5. - 6. Jiří Sudolský a Dominik Polášek (1935)

Nejlepší střelci týmu:
1. Daniel Kocián 12 gólů
2. Jiří Sudolský 11 gólů
3. Ondřej Kadlčák 10 gólů
4. - 5. Dominik Polášek a David Marholt     6 gólů

Během sezóny skórovalo 14 hráčů.
Brankař Tomáš Janošek vychytal devět zápasů s čistým kontem.
Halenkovice v soutěži obsadily druhé místo se skóre 74:35. Byly tak čtvrtým nejlépe střílejícím týmem a druhým nejlépe bránícím týmem soutěže.

Starší žáci TJ Halenkovice

Svou první soutěžní sezónu odehrálo nově složené mužstvo starších žáků. Pod vedením trenérů Richarda Vašíčka a Ondřeje Gabrhelíka hrál tým Okresní přebor žáků. Svou premiérovou účast mužstvo přetavilo v páté místo, když získalo 16 bodů při skóre 38:61. Kluci zaznamenali dvanáct porážek, jednu remízu a pět vítězství. Zejména jarní utkání začínala mít řád a kvalitu. Našim klukům k vybojování dalších bodů chyběly jen drobné detaily. Na to, že do soutěže vstupovali s nulovými zkušenostmi ze zápasů na velkém hřišti se jedná o velmi slušný výsledek a dobrý příslib do budoucna.