Zajímavý přípravný zápas skončil nerozhodně

04.08.2022 | Roman Janeček

Ve středu 3. 8. 2022 se na halenkovickém fotbalovém hřišti hrálo netradiční přípravné utkání.

Letní fotbalová přestávka pomalu končí a ke slovu se hlásí nová sezóna 2022/2023, je nejvyšší čas dostat se do soutěžního tempa.

Příprava na sezónu se netýká jenom fotbalistů. Po několikatýdenní přestávce se v úterý, den před zápasem, musely zprovoznit šatny, vyměřit a nalajnovat hřiště a posekat prostranství kolem hrací plochy. I tak v areálu zbývá ještě dost práce.

V den zápasu do Halenkovic přicestoval zajímavý a tak trochu netradiční soupeř. Bylo jím mužstvo dorostu SK Baťov 1930, v jehož řadách hrají i bývalí hráči dětských týmů TJ Halenkovice.

Za Halenkovice bylo k utkání připraveno jedenáct hráčů áčka a šest hráčů nového týmu dorostu. Počasí bylo tropické a hrací plocha tvrdá a suchá. Kolem hřiště jsme napočítali něco přes osmdesát diváků.

V první půli proti sobě nastoupili hráči áčka TJ Halenkovice a starší fotbalisti dorostu Baťova. Fotbal to byl velmi zajímavý a začal tak nějak klasicky, po halenkovicku. Už ve 4. minutě jsme po nedorozumění mezi obráncem a brankařem dostali laciný gól – inu, ty naše začátky. Mladí otrokovičtí hráči byli hbití a pohybliví, čímž si dokázali vytvořit několik nebezpečných příležitostí. V cestě jim ale stála dobře fungující obrana Halenkovic a výborné zákroky Tomáše Janoška v naší bráně. O něco méně šancí něž soupeř si vytvořili i domácí, v jejichž řadách se takřka po půlroční fotbalové přestávce objevil Dan Kocián. Skórovat se však podařilo jenom Ondrovi Kadlčákovi v 16. min. Poločas tak skončil nerozhodně 1:1.

Po přestávkové dohodě vedoucích mužstev do druhé půle na obou stranách nastoupili mladší fotbalisti, ti, kteří do dorostenecké kategorie právě vstupují. Ani potom hra neztratila na zajímavosti, i když menší herní praxe byla poznat. Změna skóre přišla v 52. min., kdy se hezky ujala střela ze střední vzdálenosti, kterou Pavel Juřena umístil přesně k tyči 2:1. Baťov odpověděl hned o minutu později povedenou střelou z hranice velkého vápna 2:2. Vedro bylo úmorné, ale tempo hry neustrnulo. Hosté v 68. min. předvedli hezkou kombinaci, díky které se ujali vedení 2:3. Skóre zápasu pak uzavřel opět Ondra Kadlčák, který po individuální akci srovnal na 3:3.

První přípravné utkání splnilo svůj účel, nedošlo k žádnému vážnějšímu zranění a dlužno říct, že rozhodně nenudilo.