Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Fotbalový svátek? Pro žlutavské rozhodně…

26.10.2022 | Roman Janeček

Poslední venkovní zápas podzimu pojali žlutavští jako svátek fotbalu. A všechno jim vyšlo na sto procent. Počasí bylo slunečné a zájem ze strany diváků byl obrovský (230 platících příznivců). OFS Zlín pro soudcování nominoval tři rozhodčí.

Předehrou zápasu bylo přátelské utkání starších fotbalových přípravek Žlutavy a Halenkovic.

Mimořádnou váhu, kterou domácí tomuto utkání přikládali, pak podtrhl předzápasový ceremoniál, ve kterém na hřiště hráče doprovodily děti z přípravek obou klubů. Na střídačce Žlutavy bylo do hry připraveno naskočit sedm hráčů. Na domácích bylo vidět, jak jim na tomto utkání záleží.
Bohužel, o hostech se to říct nedalo, ostatně výsledek tohoto utkání mluví za vše.

Úvod zápasu přitom nebyl ze strany Halenkovic marný. Už ve 4. min. se odehrál před brankařem domácích fotbalový maglajs, ze kterého ale gól nepadl. Míč skončil v náruči brankaře – až teď, s odstupem času lze konstatovat, že toto byla nejnebezpečnější akce hostí za celý zápas.
V 5. min. zahrával za faul na Ondru Kadlčáka přímý kop Jara Kašpar – přestřelil bránu. V 8. min. zahrozili domácí - po kombinaci vystřelili na Tomáše Janoška – střela neměla razanci, brankař Halenkovic ji bez problému chytil. V 9. min. Žlutava vystřelila znovu, tentokrát nebezpečně k tyči, brankař opět úspěšně zasáhl. V té samé minutě se domácím ujala křižná střela, na kterou golman Halenkovic už bohužel nedosáhl (1:0). V 15. min. přišel další gól domácích. Střelu z dálky golman pouze vyrazil a u odraženého míče byl jako první domácí útočník (2:0). Ve 21. min. rozjel akci po křídle Tom Režný, předal Dominikovi Poláškovi, který netrefil branku. Ve 22. min. zahrával přímý kop Jirka Sudolský zamířil nad bránu. Ve 39. min. Žlutava vyslala na Tomáše Janoška tvrdou střelu. Tom míč vyrazil. Poslední šanci prvního poločasu měli hosté. Po rohovém kopu hlavičkoval vedle Jirka Sudolský.

Kdo z příznivců Halenkovic před druhým poločasem doufal a věřil ve zlepšení herního projevu hostujících hráčů, ten se spletl.

46. min. přinesla hezkou kombinaci domácích, kteří halenkovické hráče proměnili v kuželky (3:0). Halenkovické ani tato rána z letargie neprobrala. V 50. min. musel Radek Vlachynský s Tomášem Janoškem řešit další zapeklitou událost, nakonec se jim povedlo míč zpacifikovat. V 52. min. se po špatné rozehrávce hostujícího brankaře domácí dostali k levné brance (4:0). Diváci domácích si zápas užívali, zato halenkovičtí příznivci, kteří tvořili asi polovinu publika, trnuli, co se bude dít v následujících čtyřiceti minutách. V 54. min. Dan Kocián hlavou zakončil mimo tři tyče. V 55. min. Tomáš Janošek likviduje samostatný únik žlutavských. V 58. min. parádně vystřelil Tomáš Režný, brankař Žlutavy střelu vyrazil. V 62. min. zahrával Jara Kašpar přímý kop, z následné dorážky Dan Kocián přestřelil. V 62. min. Tom Janošek podcenil vysoký míč, který zapadl do naší sítě a bůr byl na světě (5:0). Poslední příležitost hostí si připsal Martin Vykoukal, který hlavou zacílil mimo – na tabuli v tu dobu svítila 79. min. Atmosféra kolem hřiště byla zvláštní. Halenkovickým divákům, logicky, nebylo do řeči a mnozí se s předstihem vypravili na cestu domů. Žlutavští příznivci byli spokojeni, ale moc najevo to nedávali, možná ze soucitu. Ani 5:0 nebyl konečný stav. Psala se 90. min. když domácí z půlky vyslali vysoký míč na branku Halenkovic. Během jeho letu se ozval krátký hvizd rozhodčího. To už balon, který přelétl všechny bránící hráče i brankaře hostí brzdil svůj pohyb v síti halenkovické branky – gól byl nakonec uznán (6:0).

Co říci závěrem? Asi jen, že toto je konec komentáře…

Fotky Dušan Chlud.

 
Aktuální články
Perný víkend halenkovické přípravky

Děvčata a kluci, kteří tvoří tým starší přípravky TJ Halenkovice, mají za sebou perný, ale velice úspěšný víkend.

 
Fotbalový pátek ozdobil zápas starých gard

Každý pátek bývá na halenkovickém hřišti pořádně rušno. Tréninky A týmu, fotbálky staré gardy, spousta dětí, hrajících si u...

 
Jubilejní nohejbalový turnaj trojic

Už své 20. pokračování letos oslavil tradiční halenkovický Nohejbalový turnaj trojic.

 
Množství fotbalu větší než malé
 
Čtyři mládežnické soutěže mají halenkovickou účast
 
Doubravy jsme potrápili, ale ne dost
 
Přátelské derby starých gard
 
Do Halenkovic přijede lídr tabulky
 
Ach, ty začátky – Pohořelice x Halenkovice 1:1
 
Letní fotbalový turnaj přípravek 2023
 
Utkání
TJ Halenkovice | sobota 19.08.2023, 10:15
1. kolo
5:0
Fatra Napajedla - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 27.08.2023, 16:30
2. kolo
2:1
TJ Halenkovice - SK Louky
 
TJ Halenkovice | neděle 03.09.2023, 16:00
3. kolo
1:1
TJ Pohořelice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 10.09.2023, 16:00
4. kolo
1:3
TJ Halenkovice - FC Doubravy
 
TJ Halenkovice | sobota 16.09.2023, 15:30
5. kolo
4:0
Spytihněv - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 24.09.2023, 15:30
6. kolo
VS.
TJ Halenkovice - SK Lukov
 
TJ Halenkovice | neděle 01.10.2023, 15:00
7. kolo
VS.
TJ Sokol Trnava - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 08.10.2023, 15:00
8. kolo
VS.
TJ Halenkovice - FC Žlutava
 
TJ Halenkovice | neděle 15.10.2023, 15:00
9. kolo
VS.
Sokol Březová - TJ Halenkovice
 
 
© eSports s.r.o. & TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS