Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Halovou sezónu naši žáci otevřeli zlatem!

01.12.2022 | Roman Janeček

V zimních měsících se fotbalové aktivity přesouvají na umělé povrchy a do hal. OFS Zlín v tomto období každoročně pořádá několik turnajů pro hráče žákovských kategorií, jejichž pravidelným účastníkem bývají i mužstva TJ Halenkovice.

Formát turnajů je velmi podobný. Deset mužstev, rozdělených do dvou skupin, nejprve hraje systémem každý s každým v rámci své skupiny. Následují zápasy o pořadí, kde se podle pozice ve skupině hraje proti týmu z druhé skupiny.

Halenkovice do těchto turnajů přihlašují zejména mužstva složená z našich mladších hráčů, kteří během sezóny musí hrát za starší žáky. Oficiální tým mladších žáků TJ Halenkovice momentálně nemá.

Zápasy hrají mužstva ve složení brankař plus čtyři hráči v poli. Mužstvo může mít k dispozici maximálně 10 hráčů.

První z těchto turnajů byl sehrán v neděli 13. listopadu 2022 ve Zlíně. Sešla se na něm velmi kvalitní konkurence, Halenkovice byly nalosovány do těžké skupiny. Naši hráči se ale nezalekli a hráli výborně. Zápasy Halenkovic následovaly v tomto pořadí:

Halenkovice x Baťov 1:0; gól – Honza Musil
Halenkovice x Březová 3:0; góly – Sam Hanáček, Honza Musil, Tobik Veselský
Halenkovice x Jaroslavice 4:1; góly – Radek Šimko, Honza Musil 3x

Tato vítězství nám vynesla překvapivé, ale suverénní vítězství ve skupině.

Jedním z účastníků tohoto turnaje bylo i mužstvo FS Napajedla, které vedl hráč A týmu TJ Halenkovice, Martin Vykoukal. Martin před zahájení turnaje v rozhovoru s vedoucími naší výpravy tipoval, že se Halenkovice s Napajedly setkají ve finále. Jeho předpověď byla přesná.

Finálové utkání TJ Halenkovice x FS Napajedla skončilo vítězstvím našich kluků, 1:0. Autorem jediného gólu byl Tobiáš Veselský. Halenkovice tak turnaj opanovaly bez jediné porážky a s výborným skóre 9:1 - to svědčí o skvělém útoku, dokonalé obraně a brankaři. Kluci si při slavnostním vyhlášení výsledků zaslouženě převzali pohár pro vítěze turnaje.

Gratulujeme všem hráčům i vedoucím mužstva k tomuto úspěchu!

Další turnaj, kterého se naši mladí fotbalisti zúčastní, se hraje v neděli 11. prosince 2022 ve Slavičíně.

Tým starších žáků se na konci února 2023 zapojí do turnaje, který se bude hrát v Otrokovicích. O přesném datu a místě konání budete včas informováni.

Podklady pro článek poskytl Richard Vašíček

Druhou půlku jara 2024 začne utkání Halenkovic s Trnavou

Ani jsme se nenadáli a jarní část fotbalové sezóny 2023/2024 se přehoupla do druhé poloviny.

Pohodové fotbalové odpoledne se starými gardami

V pátek 10. května 2024 se na žlutavském fotbalovém hřišti v přátelském zápase utkaly týmy "starých" gard Žlutavy a Halenkovic.

Osm gólů, tři červené - divoký zápas v Lukově

Na půdu aktuálně třetího mužstva tabulky vycestoval halenkovický tým v rámci 17. kola soutěže.

Lukov - nejvzdálenější destinace jara

Druhý poločas na jedničku - Halenkovice x Spytihněv 3:1

Zápas starých gard pro "Krůčky"

V 16. kole hostíme Spytihněv